Digitálna transformácia komunikácie s dodávateľom

ikona digitálna transformácia dodávateľského reťazca

Projekt:

Poskytli sme digitálnu transformáciu pre výrobcu zbraní v strednej Európe. Náš zákazník mal digitalizované podnikové zdroje prostredníctvom ERP systému SAP.

Problémy:

  • Potvrdenie objednávok kupujúceho dodávateľom. Náš zákazník nebol schopný získať potrebné informácie o množstve tovaru a dátume dodania.
  • Plánovanie výroby nebolo spoľahlivé.
  • Zložitejšie vykladanie tovaru v sklade. Pracovník musel objednávku vyhľadať a overiť manuálne.
  • Nebolo možné vyhodnotiť spoľahlivosť dodávateľa.

Naše riešenie:

Naše riešenie je integrovaný portál pre dodávateľov. Toto riešenie je plne integrované do systému ERP. V našom prípade to bol SAP. Na registráciu dodávateľa sme použili už existujúce identifikačné číslo dodávateľa a kontaktné informácie z ERP. Použili sme štandardný proces nákupu v ERP a prostredníctvom štandardných schopností importovali informácie o potvrdeniach. Dodávateľ môže potvrdiť dátum a množstvo tovaru potom, čo tento potvrdzovací systém vygeneruje prílohu k objednávke. Táto príloha obsahuje čiarové kódy s identifikačným číslom tovaru, identifikačnými číslami položiek a potvrdenými sumami. Počas procesu vykládky v sklade sa táto príloha používa na automatické množstvo skenovania a overenie s objednávkou systému SAP.

Výhody a výsledky:

  • Časovo nenáročná komunikácia s dodávateľmi
  • Časovo úsporný proces skladovania v sklade
  • Spoľahlivejšie plánovanie výroby
  • Hodnotenie dodávateľov a lepšia pozícia pre rokovania

Autorom štúdie je

Eduard Baraniak
Eduard Baraniak
IT je oblasť môjho záujmu od detstva. Počas svojho pracovného života som mal možnosť prejsť takmer každou pozíciou v oblasti IT – ako programátor, konzultant, analytik, architekt, tímový manažér, projektový manažér atď. Preto sa aktívne zapájam do celého procesu poskytovania našich riešení.

Podobné štúdie

Konzultácia zdarma s naším odborníkom

IT konzultant Robert Turanský

Robert Turanský

Head of Business Development

V BRAIN:IT veríme, že zmena je jedinou konštantou. Rozvoj technológií vnímame ako príležitosť na transformáciu a úspech. Náš tím spája skúsenosti a vášeň, aby vám pomohol uspieť na vašej ceste digitálnej transformácie.

Ak máte záujem o využitie plného inovačného potenciálu vašej spoločnosti, už nehľadajte. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, čo pre vás môžeme urobiť.