Letná škola strojového učenia 2019

Minulý týždeň prebiehala opäť v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky (FRI) Žilinskej univerzity Letná škola strojového učenia 2019 . Šikovní študenti informatiky, hlavne zástupcovia spomínanej FRI fakulty a záujemcovia zo stredných škôl o strojové učenie mali možnosť od pondelka 9. septembra do piatka 13. septembra zlepšovať svoje znalosti v tejto oblasti. Pripravené boli pre nich prednášky, ale aj workshopy, kde mohli už získané zručnosti či novo nadobudnuté informácie rovno aj preskúšať.

Mali sme to potešenie byť partnerom tejto udalosti a pri tejto príležitosti sme povedali aj pár, veríme, že cenných, informácií. Keďže umelej inteligencii pripisujeme v našich projektoch aktuálne väčší dôraz, naši kolegovia predstavili jej prínosy vo forme krátkej prednášky.

V BRAIN:IT máme aktívne projekty v troch oblastiach, ktoré sme v krátkosti na letnej škole predstavili. Okrem toho naši vývojári pre umelú inteligenciu predniesli v doobednom bloku pohľad na rekurentné neurónové siete a reálnu ukážku ich využitia pri detegovaní zvukovej nahrávky. Výstupom bolo klasifikovanie, či ide o hovorovú reč alebo o hudobnú stopu.

Na základe interakcie študentov môžeme povedať, že ich táto téma zaujala, rovnako ako naše projekty, o ktorých sme s prednášajúcimi počas prestávky mali možnosť diskutovať. Vývoj umelej inteligencie a vzrastajúci záujem je jasnou známkou, že aj my v BRAIN:IT sme sa rozhodli ísť správnym smerom.

Autorom článku je

Eduard Baraniak
Eduard Baraniak
IT je oblasť môjho záujmu od detstva. Počas svojho pracovného života som mal možnosť prejsť takmer každou pozíciou v oblasti IT – ako programátor, konzultant, analytik, architekt, tímový manažér, projektový manažér atď. Preto sa aktívne zapájam do celého procesu poskytovania našich riešení.

Podobné články