Smart cities

SMART
CITIES

Nečakáme na to, čo nám prinesie budúcnosť. Prinášame budúcnosť priamo k vám!!

Či už ide o oblasť dopravy, bezpečnosti, služieb, zdravotníctva alebo vzdelávania, umelá inteligencia má v dnešnom modernou technológiou presýtenom svete svoju nenahraditeľnú úlohu. Jej dopad na bežné situácie v našom živote je nepopierateľný. Nemyslíte?

Určite ste jej vplyv,  možno len nevedome, pocítili aj dnes ráno. Možno ste zaparkovali na inteligentnom parkovisku, čiže takom, ktoré si samo monitoruje svoju obsadenosť a samo privedie vodiča na voľné parkovacie miesto pri príchode na parkovisko. Ak nie, tak ste možno prechádzali cez inteligentné svetelné križovatky. Tie autonómne sledujú dopravnú situáciu a vedia prepínať svetelné signály podľa aktuálnej potreby, prípadne uprednostniť blížiace sa vozidlo mestskej hromadnej dopravy alebo vozidlo záchranných zložiek.

Nakoniec je tu oblasť bezpečnosti. Umelá inteligencia totiž dokáže analyzovať záznamy z bezpečnostných kamier či iných, napríklad zvukových senzorov. Záznamy sú spracovávané v reálnom čase a umelá inteligencia v nich dokáže okamžite detekovať dopravnú nehodu, výstrel či vandalizmus (napr. sprejovanie grafitti).

Potrebujete vymyslieť spoľahlivé IT riešenie, no nemáte na to BRAIN?
Premyslíme to za vás!

Neváhajte nás kontaktovať, naši špecialisti sú pripravený odpovedať na vaše otázky.

Kontaktujte nás

Poskytujeme moderné riešenia pre všetky typy a veľkosti organizácií.