Prediktívna analýza na predpovedanie dopytu

junior analytik

Projekt:

Naši odborníci sa tohto riešenia zúčastnili ako externí pracovníci. Táto prípadová štúdia nie je príkladom našej priamej zmluvy, ale príkladom skúseností a znalostí našich tímových odborníkov.

Problémy:

  • Nevyužité kritické údaje
  • Neefektívne riadenie skladu
  • Komplexné monitorovanie dodávateľského reťazca
  • Rastúce náklady na existujúci tok dodávateľského reťazca

Moderné podniky generujú obrovské transakčné údaje počas celého životného cyklu produktu prostredníctvom získavania, výroby a plnenia objednávok. Tieto údaje sa zachytia v transakčných systémoch alebo sa znehodnocujú, pričom ich extrakcia je časovo náročná a je ťažké vidieť celkový obraz. Náš zákazník chcel znížiť náklady spojené s ich existujúcimi tokmi dodávateľského reťazca analýzou týchto údajov, získaním optimalizovaných ciest dodávateľského reťazca a zlepšením skladového manažmentu v ich distribučných centrách.

Naše riešenie:

Vytvárame prediktívny model dodávateľského reťazca, ktorý automaticky vytvára najlepšie možnosti smerovania pre dodávateľský reťazec surovín nášho zákazníka, ktorý sa pohybuje od malých položiek po veľké stroje. Náš systém tiež poskytuje prístup k analýzam a vizualizáciám pomocou údajov dodávateľského reťazca, ktoré zákazníkom poskytujú presne to, čo sa deje a získavajú prehľad o ďalších krokoch.

Výhody:

  • Uvedenie dodávateľského reťazca do kontextu s vizualizáciami, ktoré zvýrazňujú trendy
  • Ročná úspora pre našich zákazníkov vyskočila na 8 miliónov EUR
  • 35% zníženie skladového zásob
  • O 80 % presnejšie predpovede ako ľudskí odborníci

Autorom štúdie je

Michal Papučík
Michal Papučík
Od malička ma zaujímalo, ako veci fungujú, hardvér a softvér boli iba prvou zastávkou v IT sektore, ktorý sa rýchlo doplnil počítačovými sieťami. Vďaka svojej zvedavosti som mohol prejsť mnohými pozíciami v IT sektore od IT vývojára cez projektového manažéra a ďalšie. Dnes pracujem v spoločnosti so zdravou firemnou kultúrou, kde všetci spoločne pracujeme na našej spoločnej vízii. Nechajte nás pomôcť s tou vašou.

Podobné štúdie

Konzultácia zdarma s naším odborníkom

IT konzultant Robert Turanský

Robert Turanský

Head of Business Development

V BRAIN:IT veríme, že zmena je jedinou konštantou. Rozvoj technológií vnímame ako príležitosť na transformáciu a úspech. Náš tím spája skúsenosti a vášeň, aby vám pomohol uspieť na vašej ceste digitálnej transformácie.

Ak máte záujem o využitie plného inovačného potenciálu vašej spoločnosti, už nehľadajte. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, čo pre vás môžeme urobiť.