Analýza pohybu ľudí v obchodoch alebo podnikoch

analýza pohybu ľudí v obchode

Projekt:

Neurónové siete a dnes známe výrazy hlboké neurónové siete a hlboké učenie vedú k tomu, že čoraz viac spoločností implementuje ich moc do podnikania. Tento produkt je založený na monitorovaní pohybu ľudí v podnikoch napr. obchodoch, nákupných centrách, ale môžu byť použité aj v továrenských halách. Poskytovaný výstup je v tepelných mapách pre najnavštevovanejšie oblasti v obchodoch a nákupných centrách. Tento produkt sa používa v halách továrne na zamedzenie vstupu zamestnancov do zakázaného priestoru.

Systém sa skladá z:

 • Integrácie:
  • Kamerové systémy videnia do výrobných hál, obchodov, nákupných centier atď.
  • vysoko výkonná grafická karta pre spracovanie v reálnom čase
  • možná integrácia ako embedded systém
  • inštalácia desktopovej alebo webovej aplikácie na sledovanie pohybu a manažment ľudí
 • Hlavné výhody systému APMB:
  • Aplikácia v obchodoch vedie k analýze pohybu ľudí a poskytuje možnosť optimálnej distribúcie výrobkov v obchodoch.
  • Podobne ako v prípade vyššie uvedenej výhody, existuje implementácia tejto predikcie do nákupných centier na analýzu návštevnosti obchodov, čo vedie k optimálnemu riadeniu prenájmu.
  • Odmietnutie vstupu do zakázaných priestorov

Autorom štúdie je

Michal Papučík
Michal Papučík
Od malička ma zaujímalo, ako veci fungujú, hardvér a softvér boli iba prvou zastávkou v IT sektore, ktorý sa rýchlo doplnil počítačovými sieťami. Vďaka svojej zvedavosti som mohol prejsť mnohými pozíciami v IT sektore od IT vývojára cez projektového manažéra a ďalšie. Dnes pracujem v spoločnosti so zdravou firemnou kultúrou, kde všetci spoločne pracujeme na našej spoločnej vízii. Nechajte nás pomôcť s tou vašou.

Podobné štúdie

Konzultácia zdarma s naším odborníkom

IT konzultant Robert Turanský

Robert Turanský

Head of Business Development

V BRAIN:IT veríme, že zmena je jedinou konštantou. Rozvoj technológií vnímame ako príležitosť na transformáciu a úspech. Náš tím spája skúsenosti a vášeň, aby vám pomohol uspieť na vašej ceste digitálnej transformácie.

Ak máte záujem o využitie plného inovačného potenciálu vašej spoločnosti, už nehľadajte. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, čo pre vás môžeme urobiť.